Dlaczego wybrać samochód na abonament?

Wynajem długoterminowy samochodu to wygodny sposób finansowania. W zamian za comiesięczne raty klient dostaje w dzierżawę samochód, a razem z nim wygodę w postaci ubezpieczenia, serwisu i pakietu opon.

Samochód na abonament, to bardzo wygodna opcja szczególnie w okresie pandemii gdy przyszłość jest niepewna, a przedsiębiorstwa wolą utrzymać rezerwy finansowe. Decydując się na tą formę finansowania płacimy miesięczną subskrypcję, w skład której wchodzi nie tylko wybrane auto ale również ubezpieczenie samochodu, serwis oraz pakiet sezonowych opon. Ponadto gwarantowana jest pomoc w razie awarii, wypadku lub po prostu złapania gumy w trakcie jazdy. Zapewniony jest samochód zastępczy na czas naprawy pojazdu.  

Decydując się na wynajem długoterminowy określamy wysokość wpłaty wstępnej (może być ona na poziomie 0 zł), roczny limit kilometrów oraz czas trwania umowy. Wszystkie z wymienionych warunków możemy dostosować do swoich potrzeb i preferencji i to właśnie od nich zależy końcowa cena abonamentu.

Ważny jest również moment zakończenie się umowy. W wynajmie długoterminowych osoba wynajmująca samochód nie musi go wykupywać lecz może go po prostu oddać i wymienić na nowy.

Samochód na abonament staje się coraz bardziej popularną opcją finansowania pojazdów w Polsce. Oprócz zalet już wcześniej wymienionych, przyczynia się do tego również fakt, że samochód możemy wynająć właściwie nie wychodząc z domu.